שרשרת אספקה

שירותי יבוא/יצוא

לפרומדיקו מחלקת יבוא/יצוא מהגדולות והמיומנות בתחום. המחלקה עוסקת ביבוא רציף של תרופות, מזון רפואי ומזון תינוקות, ציוד רפואי, תוספי מזון, חומרים מסוכנים, קוסמטיקה ועוד מכל רחבי העולם ביבשה ובים. למחלקה ניסיון רחב ביבוא/יצוא תוך שמירה על שרשרת הקור על פי דרישות משרד הבריאות, ידע בשחרור מרשויות המכס, שירות המזון ואגף הרוקחות במשרד הבריאות, וכן ידע נרחב בטיפול בכל הרישיונות הדרושים ממכון התקנים ומשרד הבריאות, כל זאת בהתאם לדרישות של לקוחותינו ולתנאי שרשרת האספקה ועמידה בתקן הבינלאומי (GMP/GDP).

המחלקה מעורבת ומלווה את המשלוח מרגע האיסוף מהספק עד שחרורו והגעתו למחסנינו. שיתוף פעולה מלא עם ספקינו וקשר תמידי עימם מסייע למחלקה להתאים את רמת המלאי לצרכים בפועל ולעדכנו בהתאם לפעילויות השיווק והמכירות של שותפינו האסטרטגים.

אחסון

באתר האחסון של פרומדיקו, מגוון רחב של מחסנים המאפשרים אחסון תרופות, קוסמטיקה, מזון וציוד רפואי, בהתאם לדרישות משרד הבריאות ובסטנדרטים גבוהים של איכות.

מחסני החברה ממוקמים במרכז הלוגיסטי שבעמק חפר, בשטח של למעלה מ-10 דונם, ומאפשרים קיבולת אחסון של למעלה מ – 9,000 משטחים. מיקומו בעמק חפר מאפשר גישה נוחה לצירי התנועה המרכזיים: כביש 6, כביש 4 וכביש החוף.

ניהול המחסנים והאחסון נעשים על פי דרישות תקני cGMP/ cGDP  ומשרד הבריאות הישראלי. תפיסת ניהול המלאי היא של (FEFO (First Expired First Out. בפרומדיקו שני חדרי קור גדולים, המאפשרים אחסון מוצרים רגישים, תכשירים ציטוטוקסים וחיסונים בטמפ' שונות (70-, 20-, 2-8) וכמו כן, קיים חדר כספות גדול לאחסון סמים מסוכנים. המחסנים מצוידים במערכות אבטחה וניטור טמפרטורה, המאפשרות קבלת התראות.

מערך המחסנים של פרומדיקו מטפל גם בהחזרות מלקוחות, בתוך כך נערכת בדיקה לתקינות המלאי, וכן קיימת יכולת עקיבות (traceability) במערכת ה-ERP, המאפשרת בדיקת אצווה, תוקף והתאמה בין מערכת ה- ERP למוצר.

הפצה

פרומדיקו מפיצה למעלה מ-1,000 משלוחים ביום למגוון רחב של לקוחות בלמעלה מ- 4,000 נקודות בכיסוי ארצי מלא: בערוצי רשתות הפארם, בתי המרקחת, רשתות המזון וחנויות נוחות, קופות חולים ובתי חולים, בתי אבות, הפצה לבתי מטופלים, מכוני מחקר ומעבדות רפואיות ועוד. לפרומדיקו רמת שירות גבוהה ומחויבות ללוחות זמנים מול כל ערוץ הפצה.

כחברה העוסקת בתחום הפרמצבטיקה אנו פועלים בהפצה בהתאם לדרישות תקני האיכות הבינלאומיים cGMP/ cGDP  ודרישות משרד הבריאות הישראלי. רכבינו מצוידים בתאי קירור מיוחדים לשמירה על טמפ' של 15-25 מעלות וכמו כן, קיימים ברכבים מקררים ייעודיים להפצה של מוצרים רגישים הדורשים טמפרטורה של 2-8 מעלות. כל המערכות הקיימות ברכבים עברו וולידציה לניטור טמפ' והרכבים מצוידים במערכת איתוראן לדיווח טמפרטורה בזמן אמת.

פרומדיקו מספקת יכולת עקיבות מלאה מרגע הגעת המשלוח למחסנים ועד למיקומו במדף הלקוח. בנוסף, מחלקת ההפצה של פרומדיקו מתמחה בהפצה של חומרים רדיואקטיביים, שחרורם מהמכס והובלתם ללקוח ברכבים ייעודיים תוך זמן קצר.

שרשרת קור

פרומדיקו הינה המפיץ הגדול ביותר בארץ של חיסונים ותכשירים רפואיים ביולוגיים הנדרשים לתנאי אחסון מיוחדים בשל רגישותם. תנאי האחסון המיוחדים הרלוונטיים לתכשירים מסוג זה ידועים כתנאי קירור (טמפרטורה C°2-8). הבטחת שמירת תנאי סביבה מיוחדים אלו לאורך כל חייו של התכשיר נקראת שרשרת הקור. מכיוון שכל חריגה משרשרת הקור עשויה לפגוע באיכות ויעילות התכשיר, מדובר בתהליך מורכב, בייחוד כאשר השרשרת חוצה מדינות ויבשות וכוללת החלפת אמצעי תחבורה ושינוע יבשתי ואווירי.

שרשרת הקור של תכשיר רפואי מתחילה במפעל בו הוא מיוצר, כאשר היצרן מגדיר את טווח הטמפרטורה הנדרש עבור התכשיר, וממנו נגזרים אילוצי ההובלה והאחסנה השונים. רבים חושבים שרק התחממות יתר של התכשיר עלולה להוות בעיה, אך האתגר העיקרי הוא מניעת ירידת הטמפרטורה מתחת לסף המוגדר ומניעת קיפאון.

מדובר באתגר לוגיסטי מורכב, בשל ריבוי המעברים והגורמים המטפלים במשלוח – ההובלה מהמפעל לשדה התעופה, אחסנה בשדה, ההעמסה למטוס, פריקת המטוס, המתנה לתהליכי שחרור ומכס, הובלה יבשתית עד לחדר הקור המבוקר של פרומדיקו, אחסון ושמירה על כל התנאים וההובלה ללקוח – כל אלו מהווים נקודות סיכון הדורשות ניהול סיכונים מורכב. שינויי הטמפרטורה החיצונית, שלעיתים יכולים להיות קיצוניים, מהווים גם הם אתגר לא פשוט לשמירת שרשרת הקור.

כדי להבטיח את השמירה על שרשרת הקור בזמן ההובלה עד לשערי מחסן פרומדיקו, משתמשים בקונטיינרים מבוקרי טמפרטורה (Eurotainer) או באריזות מיוחדות המכילות ספקי קור. בכל תקופת האחסון במחסני פרומדיקו התכשירים הנדרשים לשרשרת קור נשמרים בחדרי קור מבוקרים אשר עברו תהליכי וולידציה (תיקוף), המבטיחים עמידה בתנאי האחסון שנכתבו על ידי  היצרן.

במסגרת תהליכי ההפצה אל הלקוח, התכשיר מובל בתוך רכבים עם ארגז מטען מבוקר טמפרטורה בעל בידוד מיוחד, בתוך מקרר ייעודי המותקן בו. המקרר וארגז המטען עוברים את אותם תהליכי הוולידציה שהוזכרו עבור חדרי הקור. בדרך הקצרה ממקרר רכב ההפצה ועד לידי הלקוח, התכשיר מועבר בתוך מנשא מבודד משולב עם קרחומים לשמירה מיטבית של טמפרטורה C°2-8. גם מנשא זה עבר תהליכי וולידציה.

המרכיבים החשובים בשמירה על שרשרת הקור הם תקשורת רציפה, העברת מידע ותכנון נכון של שרשרת היבוא ממפעל היצרן ועד למחסני פרומדיקו. המידע הקריטי של קיום שרשרת הקור מופיע בתיאור הפריט הן אצל היצרן והן אצל פרומדיקו. על מנת לוודא רציפות שמירת הטמפרטורה הנדרשת, מוצמדים חיישנים מיוחדים לצדם הפנימי והחיצוני של אריזות התכשיר. חיישנים אלו מנטרים באופן רציף את הטמפרטורה לכל אורך שרשרת ההובלה. בעת קליטת המשלוח למלאי פרומדיקו, מופרדים החיישנים מאריזות התכשיר. המידע שנאגר בזיכרון החיישנים הנוגע לתנאי הטמפרטורה בזמן ההובלה, מועבר לרוקחת האחראית לשחרור אצוות (QP), שבודקת את התאמתם של נתוני ההובלה לתנאים שנכתבו על ידי היצרן כתנאי מוקדם לשחרור האצווה לשיווק.

בשל הרמה הגבוהה אותה מציגה פרומדיקו, בהקפדה הבלתי מתפשרת בשמירה על שרשרת הקור ואיכות השירותים אשר מוענקים ללקוחותיה גם בתחום זה, נבחרה פרומדיקו על ידי משרד הבריאות כקבלן משנה יחיד בתחום של הפצת חיסונים. יתר על כן, פרומדיקו הוגדרה על ידי משרד הבריאות כספק הבלעדי המאושר לטיפול בכל הקשור לשירותי בריאות התלמיד, הכולל: אחסון התכשירים, ליקוטם והכנתם להפצה, ובנוסף תפעול ההחזרות וההתאמות של התכשירים.

כל הזכויות שמורות, פרומדיקו בע"מ | תנאי שימוש באתר

עיצוב: VAZA | פיתוח: The Shark Lady